Nasze marki

DEZYNFEKCJA – GDZIE I KIEDY STOSOWAĆ?

Dezynfekcja profesjonalna

Dezynfekcja profesjonalna

Dezynfekcja od lat jest obecna w miejscach, w których konieczne jest utrzymywanie wysokich standardów higienicznych m.in. w obszarze medycznym, weterynaryjnym, spożywczym, czy kosmetycznym.

Dezynfekcja szpitalna chroni przed zakażeniami, które przysparzają cierpienie pacjentom i ich rodzinom, a dodatkowo są olbrzymim obciążeniem finansowym całego systemu ochrony zdrowia.

Dezynfekcja rąk oraz powierzchni należy do podstawowych praktyk higienicznych także w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, gdzie podczas wykonywanych zabiegów konieczne jest zapewnienie klientom wysokich standardów higienicznych świadczonych usług.

Na przestrzeni ostatnich lat świadomość dezynfekcji wśród profesjonalistów znacznie wzrosła. Pandemia koronawirusa sprawiła, że do grona osób zainteresowanych tematyką prawidłowej dezynfekcji dołączyli także konsumenci. Jest to przełom, który w znacznym stopniu już wpłynął na poziom higieny. Konsumenci coraz częściej są świadomi, że brak higieny wiąże się z rozprzestrzenianiem chorobotwórczych drobnoustrojów. To z kolei wpływa na zwiększenie zachorowalności i umieralności. Dlatego tak istotne jest korzystanie z dezynfekcji w miejscu pracy, w podróży, jak również w miejscach użyteczności publicznej, przede wszystkim w środkach transportu publicznego, na dworcach, czy w publicznych toaletach.

Dezynfekcja profesjonalna jest dedykowana kilku obszarom, w których konieczne jest utrzymywanie odpowiednich warunków higienicznych, ze względu na specyfikę prowadzonej działalności.

Obszar medyczny – szczególnie wymagający, ze względu na ryzyko występowania zakażeń szpitalnych, będących problemem wieloaspektowym – prawnym, ekonomicznym i społecznym.

Obszar instytucjonalny, w którego skład wchodzą placówki oświaty, urzędy, a także instytucje kultury, zobligowane do utrzymywania odpowiednich warunków higienicznych.

Obszar kosmetyczny, w którym konieczne jest zapewnienie klientom wysokich standardów sanitarnych w czasie wykonywania każdego, nawet najmniej inwazyjnego zabiegu kosmetycznego.

Obszar spożywczy, charakteryzujący się specyficznymi, skonkretyzowanymi wymaganiami, którym w 100% są w stanie sprostać tylko nieliczne dezynfektanty dostępne na rynku.

Prywatne przedsiębiorstwa, którym zależy na zapewnieniu pracownikom odpowiednich warunków pracy, gwarantujących inaktywację chorobotwórczych drobnoustrojów na optymalnym poziomie.

Szpitalne rozwiązania higieniczne teraz dostępne dla wszystkich wymagających konsumentów

Dezynfekcja dla konsumenta

Większość chorobotwórczych drobnoustrojów jest przenoszonych przez dłonie. Niedostateczna higiena rąk jest przyczyną ogromnej liczby zakażeń. W domu mamy dostęp do mydła i bieżącej wody, jednak gdy znajdujemy się w podróży, w pracy, czy w miejscach użyteczności publicznej dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy mieć zawsze pod ręką preparat dezynfekcyjny. Regularna dezynfekcja rąk ma wpływ na zachowanie zdrowia.

W naszym otoczeniu znajdują się przedmioty będące siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów. Pamiętaj o regularnej dezynfekcji:

  • klamek,
  • włączników,
  • uchwytów
  • klawiatury komputera,
  • myszki komputera,
  • telefonu,
  • kart płatniczych,
  • kierownicy w aucie.

Dystrybutorzy

Admed

Admed

+48 792 863 761

sklep@admed.org.pl

Eco-Med

Eco-Med

+48 695 651 269

eco-med@wp.pl

Esovio

Esovio

+48 12 622 06 60

esklep@esovio.pl

Gastro Centrum

Gastro Centrum

693 690 291

biuro@gastrocentrum.pl

Hruszka Investments

Hruszka Investments

790 241 919

sklep@hruszka.pl

JRJ Medical

JRJ Medical

+48 504 163 038

handlowy@jrjmedical.com.pl

Komfort Med

Komfort Med

618265959

biuro@komfortmed.pl

KUGO

KUGO

505-466-078

biuro@kugo.com.pl

Lalill

Lalill

67 349 12 19 / 535 255 901

bok@lalill.pl

Medilab

Medilab

609 309 349

biuro@medilab.warszawa.pl

Peris

Peris

+48 730 080 839

info@peris.pl

Unia Europejska