Nasze marki

Polski rynek zalała fala dezynfektantów niskiej jakości

Pandemia koronawirusa nie wyhamowuje, a podstawowe narzędzia niezbędne do walki z nią  pozostawiają coraz więcej do życzenia. Polski rynek, na skutek chwilowej możliwości wprowadzenia na rynek produktów z tymczasowym pozwoleniem na obrót produktami biobójczymi, zalała fala dezynfektantów niskiej jakości, które nie spełniają choćby minimalnych wymagań regulowanych przez polskie prawo, w tym ustawę o produktach biobójczych oraz ustawę o wyrobach medycznych.

Pseudodezynfekcja, bo tak należy nazywać preparaty powszechnie i masowo udostępniane w restauracjach, sklepach, a nawet  w szkołach, przedszkolach oraz przychodniach zdrowia i szpitalach, często powoduje podrażnienia skóry, ma uciążliwy zapach, a co gorsza jest zwyczajnie nieskuteczna, ponieważ nie zawiera odpowiedniej lub co jeszcze bardziej niebezpieczne: deklarowanej na etykietach zawartości substancji czynnej (najczęściej alkoholu etylowego lub izopropylowego), odpowiedzialnej za inaktywację chorobotwórczych drobnoustrojów, w tym również wirusów.

Regularna dezynfekcja rąk, obok konieczności zachowywania dystansu oraz noszenia maseczek, jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w walce z pandemią koronawirusa. Problem nie polega na tym, że społeczeństwo nie jest świadome tego jak kluczową rolę ona odgrywa. Problemem jest to, że konsumentom są dostarczane produkty, które imitują dezynfekcję. Jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej świadomi oferowanych możliwości. Oby w tym kluczowym dla naszych czasów przypadku nie było inaczej. Wspólnie możemy zdziałać więcej.

  • Czytajmy etykiety.
  • Wybierajmy produkty sprawdzone – nie te, które pojawiły się na rynku z potrzeby chwili.
  • Zwracajmy uwagę na szybkość odparowywania preparatów dezynfekcyjnych z powierzchni dłoni: im wyższa zawartość alkoholi, tym szybsze odparowywanie preparatu, a co za tym idzie również wyższa skuteczność.
  • Kupujmy preparaty tylko ze sprawdzonych źródeł – bezpośrednio od producentów lub u autoryzowanych dystrybutorów.
  • Zwracajmy uwagę na zapach, który ma być nie tyle przyjemny, co neutralny. Pamiętajmy, że kompozycja zapachowa w dezynfektantach produkowanych w standardzie medycznym to rzadkość.

I co najważniejsze, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości nie bójmy się o tym mówić wprost. Wymagajmy!

Dystrybutorzy

Admed

Admed

+48 792 863 761

sklep@admed.org.pl

Eco-Med

Eco-Med

+48 695 651 269

eco-med@wp.pl

Esovio

Esovio

+48 12 622 06 60

esklep@esovio.pl

Gastro Centrum

Gastro Centrum

693 690 291

biuro@gastrocentrum.pl

Hruszka Investments

Hruszka Investments

790 241 919

sklep@hruszka.pl

JRJ Medical

JRJ Medical

+48 504 163 038

handlowy@jrjmedical.com.pl

Komfort Med

Komfort Med

618265959

biuro@komfortmed.pl

KUGO

KUGO

505-466-078

biuro@kugo.com.pl

Lalill

Lalill

67 349 12 19 / 535 255 901

bok@lalill.pl

Medilab

Medilab

609 309 349

biuro@medilab.warszawa.pl

Peris

Peris

+48 730 080 839

info@peris.pl

Unia Europejska